CZYTAMY Z SERCEM – zajęcia czytelniczo-plastyczne

KAFELEK.jpg.png

W związku z akcją, do jakiej przystąpiła nasza szkoła CZYTAMY Z SERCEM, w piątek w czytelni odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne. Brali w nich udział kl. 3b, 3c, 3d oraz kl. 6c. Zajęcia poprowadziły p. Agata Miazga i p. Kinga Sykut. W ich trakcie dzieci obejrzały film animowany pt. „Bajka o zdrowym sercu”, prezentację multimedialną „Jak dbać o serce?”, z czerwonych kartek wycinały serduszka i je kolorowały. Powstały też okienne witraże oraz olbrzymie kolorowe serce .Uczennice kl. 6c Emila Gębal i Maja Koper przeczytały fragmenty utworów literackich związanych tematycznie ze zdrowiem i dbałością o serce. Prace uczniów stały się dekoracją w czytelni.

Starsi uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją dotyczącą profilaktyki chorób serca i rozwiązać quiz. Ponadto spróbowali swych sił w kolejnym quizie stworzonym przez FUNDACJĘ SERCE DZIECKA dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej.

Agata Miazga