Konkurs „Przedszkolak bezpieczny na drodze”

kafelek1.png

W środę 20.09.2023 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 5 reprezentantów naszej szkoły z oddziału przedszkolnego wzięło udział w konkursie „Przedszkolak bezpieczny na drodze”.

Konkurs dla przedszkolaków dotyczył bezpiecznego zachowania się na drodze i wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dziecko na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, ale od najmłodszych lat powinniśmy wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Podczas rozgrywek konkursowych dzieci przypomniały sobie jakie są najważniejsze zasady ruchu drogowego, których powinny przestrzegać i w jaki sposób powinny zachowywać się na drodze. Ponadto odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów i wykonywały zadania praktyczne.

Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji, bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i zagadkami zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi.

Przedszkolakom gratulujemy tak dużej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

Justyna Sygara