Ogolnopolski Dzień Głośnego Czytania

kafelek.png

Czytajmy dzieciom!

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Jej patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Jak co roku  biblioteka szkolna włączyła się do tej inicjatywy. Tegoroczne teksty czytane uczniom klas trzecich były związane z sercem i koniecznością dbania o nasze zdrowie. Temat nieprzypadkowy, gdyż jako szkoła przystąpiliśmy do III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej CZYTAMY Z SERCEM. Uczennice kl.6c Emilia Gębal i Maja Koper odczytały fragmenty utworów „Krew” W. Grajkowskiego oraz „Opowiadań, które otworzą twoje serce” A.Lipy.

Pamiętajmy!

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicami.

Agata Miazga