Rajd rowerowy klasy 7a

rajd.jpg

W piątek rano, 22 września, klasa 7a pojechała na rajd rowerowy do Gołębia. Data ta nie była przypadkowa, gdyż tego dnia obchodzony jest w całej Europie tzw. Dzień bez Samochodu. Warto przypomnieć, że dzień ten kończy Europejski Tydzień Mobilności.

Po godzinie ósmej przed budynkiem szkoły na rowerach pojawili się uczniowie oraz ich opiekunowie. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, w wodę oraz smakołyki ruszyliśmy na nasz drugi rajd rowerowy. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego podzieleni na dwie kolumny rowerowe ścieżkami rowerowymi przejechaliśmy Puławy, minęliśmy Azoty i trasą wzdłuż torów kolejowych dojechaliśmy do Gołębia.

Po dojechaniu na miejsce zbiórki, chłopcy wykazali się umiejętnością rozpalenia ogniska. Pokazali w jaki sposób ułożyć patyczki tak, aby najłatwiej było je rozpalić. Faktycznie, bardzo szybko pojawił się płomień. Wkrótce większa część klasy siedziała wokół niego piekąc kiełbaski.

Gdy już się najedliśmy, rozłożyliśmy koce i zaczął się czas relaksu.

Później przyszedł czas na zabawę. Graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się, skakaliśmy na trampolinie oraz graliśmy w mafię.

Czas biegł bardzo szybko. Wkrótce na rowerach ruszyliśmy w drogę powrotną.

Na zakończenie bardzo dziękujemy paniom Edycie Kawali i Agnieszce Cichockiej, p. Hani Bilotserkovets oraz dziadkom Bartka Kawali za organizację pikniku oraz opiekę podczas rajdu.

klasa 7a