podziel sie przyborami.png

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w ramach XIII Tygodnia Wychowania. Hasłem, jakie w tym roku przyświeca modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.

Obchody te przeżywane będą w kontekście dwóch ważnych wydarzeń: Synodu o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” oraz beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci.

Szczegóły organizowanych konkursów, które włączają nasza społeczność szkolną w   XIII Tydzień Wychowania znajdują się regulaminach oraz plakatach.

Wspólnota słuchająca i ewangelizująca

Konkurs plastyczny dla klas 0 – III

Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach.

Cele konkursu:

• Promowanie wartości rodzinnych.
  • Zachęcanie do budowania wspólnoty klasowej i szkolnej.
  • Ukazanie potrzeby zaangażowania w życie wspólnoty Kościoła parafialnego.
  • Inspirowanie do  poszukiwań własnych środków wyrazu w przekazie artystycznym.
  • Rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz pobudzanie wyobraźni i pomysłowości ucznia.
  • Zachęcanie uczniów do prezentowania własnych umiejętności.
  • Propagowanie różnych technik plastycznych.

Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie pracę plastyczną, której tematem jest „Wspólnoty w których żyjemy”.
  2. Format pracy: A -4.
  3. Technika pracy dowolna
  4. Praca musi być wykonana przez jednego autora.
  5. Prace należy składać u katechetów do dnia 15.09.2023 r.

Nagrody: Dla autorów najlepszych prac plastycznych przewidziane są nagrody rzeczowe. Prace  zostaną wyeksponowane na wystawie w Kościele Świętej Rodziny w Puławach.

Wspólnota słuchająca i ewangelizująca

Konkurs plastyczny dla klas IV-VIII

Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach.

Cele konkursu:

• Upowszechnienie wiedzy o rodzinie Ulmów.
  • Uwrażliwienie młodych ludzi na wartości, które są wyjątkowo ważne w życiu każdego człowieka: dobro, prawda, piękno.
  • Kształtowanie właściwych postaw dzieci, wychowanie ku wartościom.
  • Kształtowanie postawy twórczej wobec siebie i świata.
  • Pobudzenie wyobraźni plastycznej i kreatywności zachęcającej do poszukiwania odpowiedzi na pytania o wartościach w dzisiejszych czasach.
  • Zachęcanie uczniów do prezentowania własnych umiejętności.
  • Propagowanie różnych technik plastycznych.

Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie pracę plastyczną, której tematem jest „Poświęcenie w imię wartości”.
  2. Format pracy: A -4.
  3. Technika pracy dowolna
  4. Praca musi być wykonana przez jednego autora.
  5. Prace należy składać u katechetów do dnia 15.09.2023 r.