HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

88fcdff7-5cdf-48e0-9292-a9f5660881c4.jpeg

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w czwartej edycji akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, realizowanej jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. W ramach akcji uczniowie mogli dowiedzieć się od prowadzącego spotkanie pana komisarza Piotra Miłosza:

• czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach,
  • zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych,
  • jakie są skutki uzależnień od hazardu.

Celem akcji jest też uświadomienie uczniów, że jeśli grają hazardowo, to w dużej mierze wynika to z braku świadomości zagrożeń min. u dorosłych. Celem kampanii jest uświadomienie młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli, że:

• nielegalny hazard jest w Polsce zakazany,
  • hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
  • osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach nie widząc zagrożeń.

Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takich jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Pokazuje z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Zachęcamy do obejrzenia filmu przybliżającego poruszane zagadnienia.