Klasowy ogródek

klasowy ogrodek.jpg

Nasza Szkoła miała okazję uczestniczyć w "Programie dla szkół" zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Podczas warsztatów dotyczących zdrowego żywienia otrzymaliśmy zestaw do założenia klasowego ogródka, który zawierał nasiona, ziemię, doniczki i mini szklarnię.

Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do sadzenia roślin. Posadziliśmy sałatę, poziomki, koperek, bazylię i pomidorki w odpowiednie doniczki. Przez następne tygodnie będziemy pielęgnować roślinki podlewając je i eksponując na słońcu. Każde dziecko czuje się odpowiedzialne za swoją roślinkę. Założenie klasowego ogródka - to niezwykłe edukacyjne doświadczenie, ale również emocjonujące i budujące poczucie wspólnoty w klasie.