Akademia z okazji Dnia Niepodległości

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno”

11 listopada dla Polaków to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. 104 lata temu po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Z tej okazji 10 listopada odbył się w naszej szkole apel, który poprzedzony został uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Klasa 5e, pod opieką wychowawczyni - Małgorzaty Kuś, zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który przypomniał drogę naszego kraju do wolności. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów to lekcja historii od czasów zaborów, poprzez narodowe powstania, I wojnę światową, aż do upragnionej niepodległości. W patriotycznym repertuarze zaprezentowały się Karolina Leonienko z klasy 4b, Marta Podsiadłej z klasy 8e oraz duet Magdalena Janiak i Zuzanna Krawczyk z klasy 5e. Występy naszych uczennic wprowadziły wszystkich w podniosły i uroczysty nastrój. Apel uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem pani Ewy Jurkowskiej.