Święto Patrona Szkoły

zdjęcie główne.JPG

„Trudno w dziejach literatury o przykład podobnego oczarowania narodu,
bardziej magicznego wpływu na wyobraźnię mas”

15 listopada społeczność naszej szkoły mogła kolejny raz obchodzić Święto Patrona. W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie kl. 5c pod kierunkiem wychowawczyni pani Agaty Miazgi. Podczas apelu zebrani uczniowie kl. 4-8 mogli przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Henryka Sienkiewicza oraz poznać jego twórczość. W wybranych bohaterów literackich wcielili się: Maja Teper jako Nel, Maciek Małek - Staś, Szymon Szkoda – Janko Muzykant, Piotr Cywka - latarnik, Wiktor Zielonka - Kmicic, Marysia Mirońska - Ligia, Kajtek Kruk - Marek Winicjusz. Wiersze recytowały: Emilia Gębal, Maja Koper i Alicja Wankiewicz. Emilia zaśpiewała także jedną z piosenek pochodzących z ekranizacji powieści „W pustyni i w puszczy”. Role narratorów przypadły: Lenie Radlińskiej i Joannie Pytlak. Apel uświetnił  występ chóru pod kierunkiem pani Ewy Jurkowskiej, który odśpiewał hymn szkolny. Nad przebiegiem całości akademii czuwała pani Marzena Piskorska, zaś nagłośnieniem zajął się pan Wiktor Leonienko.