Zajęcia kulinarne na lekcjach techniki

kulinaria.png

W ramach lekcji techniki uczniowie naszej szkoły mają możliwość zgłębiać swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania przygotowując posiłki w pracowni kulinarnej. Taka pracownia powstała dzięki programowi „Laboratoria przyszłości”, który ma na celu rozwój kompetencji przyszłości oraz przygotowanie dzieci do codziennych czynności i umiejętności przydatnych w ich życiu.

Do pracowni kulinarnej zakupiono dwie kuchenki elektryczne, lodówkę, blendery, roboty planetarne, miksery, opiekacze. Pracownia wyposażona jest także w zestaw garnków, patelni, sztućców i zastawę dla 24 osób oraz w drobne sprzęty kuchenne, tj. noże, sita, deski do krojenia, wałki, misy, wagi, słowem wszystko co potrzebne małemu kucharzowi.

Ten sprzęt i wyposażenie pozwoliło uczniom na przygotowanie koktajli, sałatek, kanapek oraz deserów. Wszyscy uczniowie z zapałem zaangażowali się w przygotowanie posiłków, spisali się wzorowo w pracy zespołowej, a najważniejsze, że nikt nie opuścił sali głodny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje gotowania.

Hanna Bilotserkovets