Dzień Kobiet w 1b

Dzień Kobiet w 1b.jpg

Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza naszej szkoły. Z okazji tego święta uczniowie klasy 1 b wybrali się do Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym na pokaz sztuki wyplatania kazimierskiego koguta. Podczas warsztatów dzieci spróbowały świeżo upieczonych kogucików, obejrzały legendę o czarnym kogucie, zapoznały się ze składnikami używanymi do ich wykonania i mogły samodzielnie wypleść kogucika z ciasta. Każdy z uczestników otrzymał oryginalnie opakowanego kazimierskiego koguta i certyfikat czeladniczy Piekarza Koguciarza. W ten wyjątkowy dzień nasi mali klasowi dżentelmeni złożyli także swoim koleżankom wspaniałe życzenia, obdarowali je drobnymi upominkami i na koniec zaprosili na spacer po pięknym kazimierskim rynku.