Dzień na Olimpie

zg1.png

„A teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd”
                                                                                                                           Joanna Kulmowa

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji czytelnia szkolna stała się miejscem biesiadowania greckich bogów- Olimpem. 22 marca uczniowie kl. 5c zaprezentowali całej społeczności klas piątych przedstawienie oparte na greckiej mitologii pt. „Dzień na Olimpie”. Wychowawczyni pani Agata Miazga opracowała scenariusz, wykonała scenografię i czuwała nad prawidłowym przebiegiem. W role bogów i herosów wcielili się następujący uczniowie: Zeus – Szymon Szkoda, Hera – Zosia Sieradzka, Hermes - Piotr Cywka, Atena – Maja Koper, Hades – Nikodem Szenkin, Demeter - Maja Skowronek, Prometeusz - Maciek Małek, Kora - Maja Teper, Hefajstos - Nikodem Piasecki, Hekate - Emilka Gebal, Syzyf - Wiktor Zielonka. Słowo wstępne i podsumowujące należało do Leny Radlińskiej, Julii Kowalik i Leny Kuty.

Spektakl będą mogli obejrzeć po południu także rodziny „aktorów”.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy wykazali się dojrzałym podejściem do teatru
i przygotowali się znakomicie do odegrania swoich ról.

Agata Miazga