Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm.png

2  kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2008 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat ASD.

Autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem rozwoju to znaczy, że cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej jest inna od standardowej. Mówiąc innymi słowami: autyzm oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób. Autyzm rozumiemy jako spektrum. Oznacza to, że autyzm jest trochę inny dla każdej osoby. Osoby z diagnozami ze spektrum autyzmu mają bardzo różne nasilenie zachowań i cech wynikających z autyzmu.

W geście solidarności i zrozumienia problemów, z jakimi takie osoby się zmagają prosimy aby nasza społeczność szkolna w poniedziałek 3 kwietnia przyszła do szkoły ubrana na niebiesko

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o autyzmie