SZKOŁA BEZ GRANIC

zdjęci główne.JPG

Ostatni dzień lutego był w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach Dniem Otwartym dla debiutantów uczniowskiej braci tej placówki. Już od godziny 16.00 zaczął się wielki ruch w szkole. Przyszli uczniowie przy wejściu otrzymali “bileciki”, które upoważniały ich do zbierania pieczątek na wszystkich przygotowanych przez nauczycieli warsztatach oraz do odebrania nagrody. Atrakcji było co niemiara. Na dzieci czekało aż 14 różnych warsztatów.

W bibliotece “W krainie bajek i baśni” przywitali ich uczniowie klasy 5c przebrani za bajkowe postacie. Były zagadki literackie, układanie puzzli, słuchanie audiobooka i inne zabawy. Swoją obecność dzieci zaznaczały odbiciem własnej dłoni.

"Sprawne minki" to warsztaty logopedyczne. Dzieci mogły tu oprócz zabaw z piórkami czy bańkami mydlanymi, sprawdzić jak działa "magiczna dmuchajka " i czy trudno jest zjeść paluszka bez pomocy rąk, odkleić językiem wafelek od podniebienia, a także zlizać czekoladowe wąsy. Dodatkową atrakcją były planszowe gry logopedyczne.

W “Podwodnym świecie” mali goście poczuli pełen relaks. Na odwróconych stołach zrobione było wielkie akwarium, gdzie dzieci tworzyły piękną rafę koralową. Towarzyszyła im muzyka, dzięki której czuły się w pełni odprężone.

Świetlica szkolna zaprosiła nie tylko dzieci, ale i rodziców do wspólnej zabawy. Oprócz piłkarzyków, gry w cymbergaja, zabawy klockami konstrukcyjnymi, dużym zainteresowaniem cieszyło się robienie smerfnej masy, jak również szukanie małych dinozaurów w piasku kinetycznym. Nie zabrakło też zajęć ruchowych. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód i chodziły na szczudłach. Dużą popularność miały tatuaże i FlySky. Na warsztatach "Dbamy o książki" przyszli uczniowie samodzielnie i bardzo kreatywnie wykonywali swoje zakładki. Do dyspozycji było dużo różnych materiałów i narzędzi plastycznych oraz logo szkoły.

"W świecie fantazji i koloru" to warsztaty z kropkowania i nie tylko. Można było na nich zrobić i ozdobić dowolną metodą podkładki pod kubki.

Nie zabrakło też języków obcych. Na warsztatach “Have fun with English” starsi uczniowie wraz z nauczycielami języka angielskiego przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek gry i zabawy językowe. Goście wzięli udział w Escape Room, rozwiązywali interaktywne quizy, ćwiczyli podstawowe wyrazy i wyrażenia w języku angielskim. Dużą popularnością cieszyły się puzzle z angielskim słownictwem, kolorowanki oraz zabawy ruchowe. Natomiast na zajęciach “Porozmawiajmy po francusku” za pomocą niebanalnych pomocy dydaktycznych i różnych zabaw, dzieci poznały podstawowe zwroty oraz nazwy kolorów w języku francuskim.

Miłośnicy gotowania mogli się realizować na warsztatach kulinarnych, gdzie przygotowywali własne wersje gofrów. Mieli do dyspozycji mnóstwo dodatków: sosy, domową bitą śmietanę, dżemy, posypki, pianki, jak i przeróżne owoce.

“W krainie mydła i zapachów” przyszli uczniowie mieli okazję popracować zmysłami. Sami wybierali pasujące im zapachy i tworzyli własne, pachnące mydełka. Natomiast na zajęciach “Szkolne aniołki” wykonywali anioły i różne zwierzątka z masy solnej. Dzieci mogły też zrobić sobie zdjęcie na tle anielskich skrzydeł.

Na warsztatach nie zabrakło też nowych technologii. Można było poznać robota Photona i za pomocą tabletu poprowadzić go po wyznaczonej trasie. Uczestnicy warsztatów “Kodowanie nie tylko na dywanie” korzystali z tablicy multimedialnej. Rozwiązywali na niej liczne zadania i łamigłówki. Układano wieże z kolorowych kubeczków według podanej instrukcji oraz kodowano obrazki na dużej macie i kartach.

Atrakcją naszej szkoły jest basen, gdzie odbyły się warsztaty “Wesołe nurkowanie”. Dzieci zapoznawały się ze środowiskiem wodnym. Były ćwiczenia przy muzyce i zabawy z makaronami. Maluchy wyławiały też dowolnym sposobem podwodne żółwiki.

Na dolnym korytarzu zorganizowano stoisko ze specjalnym numerem gazetki szkolnej, z którego mali goście oraz ich rodzice mogli dowiedzieć się dużo interesujących rzeczy o szkole. Była też fotobudka w formie koperty, promującej naszą placówkę, gdzie dzieci bardzo chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z odwiedzin. Mogły też posmakować kuchni świata, częstując się potrawami różnych narodów.

Wizyta w naszej szkole na pewno zapadnie w pamięć na długo, bo było słodko i wesoło!