Moja podróż do Ameryki

zdjęcie główne.png

Zajęcia plastyczne dla uczniów klas 1-3 w ramach konkursu "Moja podróż do Ameryki" stanowiły niezwykłą okazję do odkrywania kreatywności i rozwijania wyobraźni. Podczas tych zajęć, uczniowie mieli możliwość wyrażenia swoich marzeń i wyobrażeń związanych z podróżą do Stanów Zjednoczonych poprzez sztukę plastyczną.

Poprzez różnorodne techniki i materiały plastyczne, dzieci tworzyły prace, które odzwierciedlały ich wyobrażenia na temat Ameryki - od symboli kulturowych po charakterystyczne krajobrazy. Wspierani przez nauczycieli, uczniowie oddawali się swojej twórczej pasji, eksplorując różne formy wyrazu plastycznego.

Ogłoszenie szkolnego konkursu "Moja podróż do Ameryki" dodatkowo pobudziło uczniów do zaangażowania się w proces twórczy. W międzyczasie, ich prace zostały zebrane i zorganizowane w formie wystawy szkolnej, która stanowiła nie tylko okazję do prezentacji osiągnięć uczniów, ale także do promocji kultury amerykańskiej w szkole.

Te działania odbywały się w ramach projektu IOM Poland Integracja, finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki. Poprzez takie inicjatywy, szkoła aktywnie wspierała integrację społeczności lokalnej i migrantów, umożliwiając uczniom eksplorację różnorodności kulturowej i kreatywne wyrażanie swoich doświadczeń i marzeń.

IOM2.png