Warsztaty Lekkoatletyczne z mistrzynią

IMG_4172.JPG

W piątek 24.11.2023 r. odbyły się kolejne warsztaty sportowe w ramach realizacji projektu "Poznajemy sporty świata" realizowanego we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "Dziewiątka" Puławy i realizowane ze środków Mikrograntów Sportowych.

Dzisiejsze warsztaty miały na celu zapoznanie uczniów z KRÓLOWĄ SPORTU, czyli lekkoatletyką, a poprowadziła je wielokrotna Mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy i uczestniczka mistrzostw świata w biegu na 800m i sztafecie 4 x 400m - Ewelina Sętowska-Dryk.

W zajęciach wzięły udział 3 klasy: 1e - klasa sportowa, 3e oraz 0b, które poznały podział konkurencji lekkoatletycznych, obejrzały materiały filmowe z zawodów, zobaczyły i wypróbowały sprzęt sportowy, a także zobaczyły jak wygląda życie zawodowego sportowca. Pani Ewelina pokazała dzieciom profesjonalny stój reprezentacyjny, medale, puchary, zdjęcia z odległych krajów, w których startowała.

W drugiej części warsztatów został poprowadzony "mini trening z mistrzem". Dzieci wraz z Panią Eweliną pokonywały treningowe płotki lekkoatletyczne, a także poznawały podstawowe ćwiczenia.

Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie za ciekawe warsztaty!